Dodijeljeni Oskari: "Shape of water" osvojio Oskara za najbolji film!

Oskari

Dodijeljeni Oskari: "Shape of water" osvojio Oskara za najbolji film!

Piše: BUKA / E.P

Prije nekoliko trenutaka završena je 90.dodjela filmske nagrade Oskar.

Evo spiska dobitnika u najvažnijim kategorijama.

Najbolji film:

 

Call My By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Najbolja režija

Christopher Nolan, Dunkirk

Jordan Peele, Get Out

Greta Gerwig, Lady Bird

Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

Guillermo del Toro, The Shape of Water

 

Najbolji glumac

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name

Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

Daniel Kaluuya, Get Out

Gary Oldman, Darkest Hour

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

 

Najbolja glumica

 

Sally Hawkins, The Shape of Water

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, The Post

 

Glumica u sporednoj ulozi

 

Mary J. Blige, Mudbound

Allison Janney, I, Tonya

Lesley Manville , Phantom Thread

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, The Shape of Water


Najbolji glumac u sporednoj ulozi


 

Willem Dafoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins, The Shape of Water

Christopher Plummer, All the Money in the World

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Najbolji originalni scenario


Get Out, Jordan Peele


Najbolji adaptirani scenario:

Call Me by Your Name,  James Ivory

 

Najbolja kamera

Blade Runner 2049, Roger A. Deakins

Darkest Hour, Bruno Delbonnel

Dunkirk, Hoyte van Hoytema

Mudbound, Rachel Morrison

The Shape of Water, Dan Laustsen


Najbolja originalna muzika

Dunkirk, Hans Zimmer

Phantom Thread, Jonny Greenwood

The Shape of Water, Alexandre Desplat

Star Wars: The Last Jedi, John Williams

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Carter Burwell


Najbolja pjesma:

”Remember Me” iz filma Coco

 

Najbolji animirani film -dugometražni     Coco

 

Najbolji vizuelni efekti :

Blade Runner 2049, John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover

Najbolja montaža: 
Dunkirk, Lee Smith

Najbolji zvuk: Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker, and Gary A. Rizzo

Najbolji miks zvučnih efekata :
Dunkirk, Richard King and Alex Gibson

 Najbolji strani film:  A Fantastic Woman    (Čile)

 

 

 

 

 

 


 




 

 

 

 

Komentari na tekst (0)
 

Napomena:
Svi komentari se prethodno moraju odobriti od strane administratora prije nego budu vidljivi na portalu. BUKA se ograđuje od stavova i mišljenja iznesenih u komentarima postavljenih na našim stranicama. Svi stavovi i mišljenja komentatora odražavaju stavove i mišljenja isključivo onih koji ih postavljaju. Redakcija BUKE je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.