BANJALUKA

Program Međunarodnog festivala pozorišta za djecu

Objavljeno: 01.10.2012. - 00:20
Međunarodni festival pozorišta za djecu u Dječijem pozorištu RS održaće se od 6. do 11. oktobra u Banjaluci. Donosimo Vam program.
Autor: BUKA
Veličina slova: a a a

PROGRAM

SUBOTA, 6. oktobar


18.30 –Svečano otvaranje festivala

Otvaranje izložbe NAJLJEPŠE IGRAJUĆE LUTKE SLOVENIJE

- PLAVA PTICA - PREMIJERA
Reditelj: Aleksej Ljeljavski
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka

NEDJELJA, 7. oktobar

11 - LALANIT
Lutkarsko pozorište, Ljubljana, Slovenija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

16 - KAD JE ŠLEMIL IŠAO U VARŠAVU
Lutkarsko pozorište, Maribor, Slovenija
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić“)

17 -  BIOSKOP - POZORIŠTE
Državno lutkarsko pozorište, Vidin, Bugarska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

20.30 - LJEPOTICA I ZVIJER
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

PONEDJELJAK, 8. oktobar

9.15 - SNJEGULJICA
Mini teatar, Ljubljana, Slovenija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12 - PJESNIČKI MATINE ZA DJECU
(Narodna i univerzitetska biblioteka RS / Dječije odjeljenje)

12 -  KAKO JE JAROMIR TRAŽIO SREĆU
Pozorište Glej, Ljubljana, Slovenija
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić“)

14 - VELIKI MAĐIONIČAR I ZEC
Pozorište smijeha, Frankfurt na Odri, Njemačka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

17 -  PROMOCIJA SLOVENAČKOG LUTKARSTVA
Edi Majaron
(Dječije pozorište RS – Muzej lutaka)

20 -  DOKTOR FAUST
Lutkarsko pozorište, Ljubljana, Slovenija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

UTORAK, 9. oktobar

9.15 - SNJEGULJICA
Pozorište lutaka, Mostar, BiH
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12 - PJESNIČKI MATINE ZA DJECU
(Narodna i univerzitetska biblioteka RS / Dječije odjeljenje)

14 - VAŽNE STVARI
Narodno pozorište Toša Jovanović, Lutkarska scena, Zrenjanin, Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

20 -  PIKOVA DAMA
Lutkarsko pozorište, Grodno, Bjelorusija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

SRIJEDA, 10. oktobar


9.15 - RIBAR I ZLATNA RIBICA
Lutkarsko pozorište Guliver, Varšava, Poljska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12 - PJESNIČKI MATINE ZA DJECU
(Narodna i univerzitetska biblioteka RS / Dječije odjeljenje)

12 - TRI PRELJE
Lutkarsko pozorište, Liberec, Češka
(Dječije pozorište RS – Mala sala)

16 - DAH
Dečje pozorište, Subotica, Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

20 - PLAVA PTICA
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

ČETVRTAK, 11. oktobar

9.15 - TELEFON
Dramsko – lutkarsko pozorište Ivan Radov, Pleven, Bugarska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12 - PJESNIČKI MATINE ZA DJECU
(Narodna i univerzitetska biblioteka RS / Dječije odjeljenje)

14 - ČAROBNI KAMEN
Gradsko pozorište, Podgorica, Crna Gora
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

19 - SVEČANO ZATVARANJE I DODJELA NAGRADA

SVIRANO DE BERŽERAK
Pozorištance „Puž“, Beograd, Srbija
predstava se izvodi u čast nagrađenih
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

 

Komentari (0)
Ostavi komentar
Ime:
E-Mail:
Poruka:
 
Svi komentari se prethodno moraju odobriti od strane administratora prije nego budu vidljivi na portalu.


Napomena:
BUKA se ograđuje od stavova i mišljenja iznesenih u komentarima postavljenih na našim stranicama. Svi stavovi i mišljenja komentatora odražavaju stavove i mišljenja isključivo onih koji ih postavljaju. Redakcija BUKE je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.