Banjaluka zaplesala protiv nasilja nad ženama (FOTO)

Kampanja “Jedna milijarda ustaje” organizuje se po prvi put u BiH i to u 35 opština/gradova, sa preko 120 organizacija aktivno uključenih u realizaciju plesnih, protestnih događaja u svojim sredinama.

Prema procjenama milijarda žena i muškaraca je danas ustala kako bi plesom ukazala na nasilje. Ples će pokrenuti ljude širom planete, uzdrmaće zemlju i zahtijevaće da se nasilje okonča.

Kampanja “Jedna milijarda ustaje” organizuje se po prvi put u BiH i to u 35 opština/gradova, sa preko 120 organizacija aktivno uključenih u realizaciju plesnih, protestnih događaja u svojim sredinama.

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

Akciju u Banjaluci organizovao je Helsinški parlament građana u saradnji sa plesnom grupom Free Step, organizacijama UNSA Geto, Udružene žene, Oštra nula, AIESEC, Zdravo da ste, Asocijacija XY, ASU BiH, Perpetuum mobile/Budi Muško Klub i Duga.

Pored Banjaluke, organizovaće se različiti događaji u Sarajevu, Bijeljini, Goraždu, Olovu, Visokom, Zenici, Bratuncu, Prijedoru, Brčkom, Tuzli, Jablanici, Maglaju, Konjicu, Bihaću, Mostaru….

Pogledajte kako je bilo u Banjaluci :

- TEKST NASTAVLJA ISPOD OGLASA -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJNOVIJE

Ostalo iz kategorije

Najčitanije