Dobro jutro narodi i narodnosti Bosne i Hercegovina koju je zadesila poplava i kojem predstoji težak period (kao da ga nismo imali dovoljno). Ovih dana pokušavam da pratim medije sa njihovim infomrmacijama i u kontaktu sa ljudima iz mjesta pokušavam da dođem do informacija sa terena koje nisu prefabrikovane i često ispričane od strane naših političara. Postoji razlika. Preporučujem da stupite u kontakt sa ljudima iz mjesta koja su pogođena poplavama i kojima tek sada treba pomoć da obnove sve uništeno.
Državu su nam osiromašili dodatno lopovi i kriminalci iz proteklog rata koji su sada na vlasti i koji se sada voze helikopterima i slikaju se i zabrinuti su!!! Malo je kasno.
Kao i u svakoj katastrofi mediji uvijek prenose jedno a stvarnost je ona koju vidite svojim očima ili na nesreću doživite (sjetite se rata). Žao mi je ali ne mogu da vjerujem u dobronamjernost lidera u BiH, iako su zabrinuti sada i lete kuda koji.
Obratite pažnju na trošne kuće koji su ljudi imali, to je sve što su imali u ovoj zemlji, sada ni ti nemaju. Kako će da sagrade neki dom ponovo? Znam pomoće im oni koji imaju malo više od njih ili isto, takvi ljudi djele na pola.
Još jednom molim sve da OTVORE OČI, OTVORE UŠI A KASNIJE I OTVORE USTA (vrijeme je) i da jasno i glasno kažu ko je nesposoban i ko ne zaslužuje sve što su stekli.
Gledam hrabrost momaka i gledam da nije udruženja i klubova i zaljubljenika u sportove, humani rad, volontiranj, ne bi biloni ove pomoći. To nije država organzova niti obezbjedila, to su obezbjedili LJUDI!!!
Ovih par dana slušam predstavnke vlasti u RS kako ponavljaju kao papagaji, da se nije ovolika pošast mogla očekivati. U pravu su, nije se mogla očekivati ovolika voda, ali spriječiti veličinu katastrofe se uvijek može kao i brzina pristizanja u pomoć, opremljenost civilne zaštite, vatrogasaca…
Pitajte ribare, ljude koji žive kraj voda šta se i kada trebalo uraditi. NA VRIJEME.
Preporuka svima koji žele da pomognu. Ne čekajte koordinaciju, nema je. Sakupite sve što možete i odnesite u najbliže centre za prikupljanje pomoći ili odneste sami, odvezite ih na područja da svojim očima vidite koliko je toga uništeno i kakvi domovi su uništeni. Razmislite kako će se to sada obnoviti ako država nema para, a u povratku pogledajte vile POLITIČARA i KRIMINALACA pa razmislite još jednom DA LI JE BILO NOVCA za nasipe, uređenja odvnodnh kanala, održavanje opreme za spašavanje i obezbjeđivanje iste???
Računam na vaš zdrav razum i zdravuu moć rasuđivanja!!!
Ko u ovome vidi ista politikanstki ili pro neke partije, je njegov/njen lični problem.
A sada idemo na teren da vidimo kome treba šta odvesti ili pomoći da se život vrati u normalu.
Uz dozvolu autora tekst prenosimo sa njegovog Facebook profila