Ливерпул освојио Лигу шампиона! Редси са 2:0 срушили Тотенхем

Фудбалери Ливерпула победили су Тотенхем са 2:0, у финалу Лиге шампиона одиграном на стадиону Ванда Метрополитано у Мадриду.

BUKA portal / 01. јун 2019

Слави енглески клуб шести пут у историји попео се на кров Европе, а први пут од легендарног финала 2005. године.

Хероји екипе Јиргена Клопа били су Египћанин Мохамед Салах, голман Алисон Бекер и резервиста Дивок Ориги који је у 87. минуту ставио тачну на утакмицу.

Салах је из контроверзно досуђеног пенала у другом минуту постигао погодак за 1:0 и чинило се да ће се "певци" отворити и напасти гол Бразилца.

Међутим, Спурси готово ништа нису показали у првих 45 минута. Стварали су све неке полу-прилике, али ниједном нису конкретно запретили Алисону.

Руку на срце ни Ливерпул није био бољи, али, по многима, контроверзан пенал им је донео преко потребну предност.

У другом полувремену гледали смо бољу утакмицу, а тачку на и је ставио Дивок Ориги постигавши го у 87. минуту.