Објављене номинације за додјелу Осцара 2020.

ОБЈАВЉЕНЕ су номинације за овогодишњу додјелу награда Осцар која ће се одржати 9. фебруара.

BUKA portal / 13. јануар 2020

Најбољи филм

Форд в Феррари

Тхе Ирисхман

Јојо Раббит

Јокер

Литтле Wомен

Марриаге Сторy

1917

Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Парасите

Најбољи редатељ

Мартин Сцорсесе, Тхе Ирисхман

Тодд Пхиллипс, Јокер

Сам Мендес, 1917

Qуентин Тарантино, Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Бонг Јоон-хо, Парасите

Најбоља споредна глумица

Катхy Батес, Рицхард Јеwелл

Лаура Дерн, Марриаге Сторy

Сцарлетт Јоханссон, Јојо Раббит

Флоренце Пугх, Литтле Wомен

Маргот Роббие, Бомбсхелл

Најбољи споредни глумац

Том Ханкс, А Беаутифул Даy ин тхе Неигхборхоод

Антхонy Хопкинс, Тхе Тwо Попес

Ал Пацино, Тхе Ирисхман

Јое Песци, Тхе Ирисхман

Брад Питт, Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Најбољи главни глумац

Антонио Бандерас, Паин анд Глорy

Леонардо ДиЦаприо, Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Адам Дривер, Марриаге Сторy

Јоаqуин Пхоениx, Јокер

Јонатхан Прyце, Тхе Тwо Попес

Најбоља главна глумица

Цyнтхиа Ериво, Харриет

Сцарлетт Јоханссон, Марриаге Сторy

Саоирсе Ронан, Литтле Wомен

Цхарлизе Тхерон, Бомбсхелл

Ренéе Зеллwегер, Јудy

Најбољи адаптирани сценариј

Тхе Ирисхман

Јојо Раббит

Јокер

Литтле Wомен

Тхе Тwо Попес

Најбољи оригинални сценариј

Книвес Оут

Марриаге Сторy

1917

Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Парасите

Најбоља костимографија

Тхе Ирисхман

Јојо Раббит

Јокер

Литтле Wомен

Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Најбоље миксање звука

Ад Астра

Форд в Феррари

Јокер

1917

Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Најбоља монтажа звука

Форд в Феррари

Јокер

1917

Онце Упон а Тиме ин Холлywоод

Стар Wарс: Тхе Рисе оф Скywалкер

Најбоља оригинална пјесма

“И Цан’т Лет Yоу Тхроw Yоурселф Аwаy,” Тоy Сторy 4

“(И’м Гонна) Лове Ме Агаин,” Роцкетман

“И’м Стандинг Wитх Yоу,” Бреактхроугх

“Инто тхе Ункноwн,” Фрозен ИИ

“Станд Уп,” Харриет

Најбоља шминка и фризура

"Бомбсхелл" - Казу Хиро, Анне Морган и Вивиан Бакер

"Јокер" - Ницки Ледерманн и Каy Георгиоу

"Јудy" - Јеремy Wоодхеад

"Малефицент: Мистресс оф евил" - Паул Гооцх, Арјен Туитен и Давид Wхите

"1917" - Наоми Донне, Тристан Верслуис и Ребецца Цоле

Најбољи визуални ефекти

"Авенгерс: Ендгаме" - Дан ДеЛееуw, Руссел Еарл, Матт Аиткен и Дан Судицк

"Тхе Ирисхман" - Пабло Хелман, Леандро Естебецорена, Нелсон Сепувелда, Фаусер и Стапхание Грабли

"Тхе Лион Кинг" - Роберт Легато, Адам Валдез, Андреw Р. Јонес и Еллиот Неwман

"1917" - Гуиллауме Роцхерсон, Грег Бутлер и Доминиц Туохy

"Стар Wарс: Тхе Рисе оф Скywалкер" - Рогер Гуyетт, Неал Сцанлан, Патрицк Тубацх и Доминиц Туохy

Најбољи страни филм

"Цорпус Цхристи" - Пољска

"Хонеyланд" - Сјеверна Македонија

"Лес Мисераблес" - Француска

"Паин анд Глорy" - Шпањолска

"Парасите" - Јужна Кореја

Најбољи документарни филм

"Америцан Фацторy" - Стевен Богнар, Јулиа Реицхерт и Јефф Реицхерт

"Тхе Цаве" - Ферас Фаyyад, Кирстине Барфод и Сигрид Дyекјаер

"Тхе Едге оф Демоцрарy" - Петра Цоста, Јоанна Натасегара, Схане Борис и Тиаго Паван

"Фор Сама" - Wаад Ал-Катеаб и Едwард Wаттс

"Хонеyланд" - Љубо Стефанов, Тамара Котевска и Атанас Георгиев

Најбољи кратки документарни филм

"Ин тхе Абсенце" - Yи Сеунг-Јун и Гарy Бyунг-Сеок Кам

"Леарнинг то скатебоард ин а wарзоне (Иф yоу'ре а гирл) - Царол Дyсингер и Елена Андриецхева

"Лифе овертакес ме" - Јохн Хаптас и Кристине Самуелсон

"Ст. Лоуис суперман" - Смирти Мундхра и Сами Кхан

"Wалк рун цха-цха" - Лаура Миx и цолетте Сандстедт


Бука препорука

Тема

Најновије

Посматрајте догађаје изблиза.

Пријавите се на наш Newsletter.