Португал побиједио Холандију и постао први освајач Лиге нација у историји

Фудбалска репрезентација Португала побједом против Холандије резултатом 1:0 постала је први освајач УЕФА-ине Лиге нација у историји.

BUKA portal / 10. јун 2019

Португал је у финале стигао након побједе против Швицарске резултатом 3:1, док је Холандија идентичним резултатом поразила Енглеску након продужетака.

Само финале, барем првих 45 минута, протекло је у поприлично незанимљивој игри с обје стране, а из првог полувремена вриједи издвојити два покушаја домаћег тима - Фонтеа главом када је Циллессен одбранио и ударац Фернандеса када је голман Барцелоне опет био на мјесту.

Холандија је у другом полувремену заиграла нешто боље, имали су контролу над игром и били су ближе водећем поготку, а онда у 60. минути Португал долази у водство.

Бернардо Силва је несебично додао до Гонцала Гуедеса, а овај ногометаш силовитим ударцем матира Циллессена за велико славље домаћих навијача.

Одмах на другој страни, Депаy је могао постићи гол за поравнање, но Патрицио је одбранио његов шут, а све до краја меча Португал је чувао стечену предност и на крају је уписао побједу.

Португал је тако постао први побједник УЕФА-ине Лиге нација у историји.