Велики успјех рукометаша БиХ: Осигуран пласман на Европско првенство!

Рукометна репрезентација Босне и Херцеговине побиједила је у гостима оквиру 6. кола квалификација за Европско првенство селекцију Чешке резултатом 24:23 и тако се први пут у хисторији пласирала на смотру најбољих европских екипа наредне године.

klix.ba / 16. јун 2019

Цијело прво полувријеме су се екипе смјењивале у водство, а податак да ни у једном тренутку ни Чешка ни БиХ нису имали два гола предности најбоље осликава стање на терену.

Поново је доминирао Никола Прце који је постигао четири поготка у првом полувремену, а на одмор смо отишли с голом предности након што је Јосип Перић затресао мрежу домаћих у посљедњим секундама првог полувремена.

И у наставку смо гледали идентичан рукомет. Екипе су смјењивале у водство, а Прце је апсолутно доминирао у нападима наше селекције.

У посљедњој четвртини утакмице игра наше селекције се први пут мало распала па су Чеси у 53. минути дошли до два гола предности. Међутим, наш тим се поново враћа, преокреће резултат и велико славље је могло почети славити. Вриједи истаћи да је наш најискуснији и најбољи играч Прце постигао чак 10 погодака.

БиХ је квалификације окончала на трећем мјесту с четири побједе и два пораза, баш колико су имали и Бјелорусија и Чешка па су се све три селекције пласирале на завршницу првенства.

Подсјетимо, рукометно Европско првенство 2020. године бит ће 14. издање смотре најбољих европских екипа. Први пут бит ће организовано у три државе - Аустрији, Норвешкој и Шведској.

Такођер, то ће бити прво првенство с 24 репрезентације учесника, а почиње 10. те завршава 26. јануара наредне године. Извлачење група бит ће одржано у Ерсте Банк Цампусу у Бечу 28. јуна.