JANUAR REZERVISAN ZA RUKOMET: Sve informacije o Svjetskom prvenstvu u Egiptu

Danas počinje 27. Svjetsko rukometno prvenstvo koje se održava u Egiptu, a traje do posljednjeg dana u mjesecu.

BUKA portal / 13. Januar 2021

Prvi put na Svjetskom prvenstvu nastupiće 32 reprezentacije, umjesto 24, a i prvi put zbog epidemioloških mjera neće biti gledalaca.

Zbog koronavirusa i pozitivnih slučajeva u reprezentaciji od nastupa su neposredno uoči takmičenja odustale Češka i Sjedinjene Američke države.  

Međunarodna rukometna federacija stavila je šest timova u stend baj u slučaju da se povuku drugi, a na njemu su osim Sjeverne Makedonije i Švicarska, koje su ušle u takmičenje, još i Nizozemska, Crna Gora, Ukrajina i Srbija.

U Egiptu nastupa i hrvatska rukometna reprezentacija, a suparnici u skupini C koja se igra u Aleksandriji biće Katar, Japan i Angola.

Najbolje tri iz svake skupine prolaze u drugi krugi krug i prenose osvojene bodove. 

Dvije najbolje reprezentacije iz drugog kruga prolaze u četvrtfinale kada počinje nokaut faza turnira.

Umjesto dosadašnjih 16, svaka reprezentacija može imati 20 igrača u kadru, a debitanti na svjetskoj smotri su Urugvaj, Zelenortska ostrva i Kongo.

Francuski rukometaši najuspješniji su u istoriji svjetskih prvenstava sa šest naslova, dok je Hrvatska jednom bila svjetski prvak.

Hrvatski rukometaši dosad su nastupili na 13 svjetskih prvenstava i pritom osvojili jedno zlato, tri srebra i jednu bronzanu medalju.

Raspored utakmica svjetskog rukometnog prvenstva koje se održava u Egiptu od 13. do 31. januara.

SKUPINA A (Njemačka, Mađarska, Urugvaj, Zelenortski otoci)
15. januara:
18:00 Njemačka - Urugvaj
20:30 Mađarska - Zelenortski otoci
17. januara:
18:00 Njemačka - Zelenortski otoci
20:30 Mađarska - Urugvaj
19. januara:
18:00 Urugvaj - Zelenortski otoci
20:30 Mađarska - Njemačka
SKUPINA B (Španjolska, Tunis, Poljska, Brazil)
15. januara:
18:00 Španjolska - Brazil
20:30 Tunis - Poljska
17. januara:
18:00 Tunis - Brazil
20:30 Poljska - Španjolska
19. januara:
18:00 Španjolska - Tunis
20:30 Brazil - Poljska
SKUPINA C (HRVATSKA, Japan, Angola, Katar)
15. januara
15:30 Katar - Angola
18:00 HRVATSKA - Japan
17.januara
15:30 Katar - Japan
18:00 HRVATSKA - Angola
19. januara
15:30 Japan - Angola
18:00 HRVATSKA - Katar
SKUPINA D (Danska, Argentina, DR KOngo, Bahrein)
15. januara:
18:00 Argentina - DR Kongo
20:30 Danska - Bahrein
17. januara:
18:00 Argentina - Bahrein
20:30 Danska - DR Kongo
19. januara:
18:00 DR Kongo - Bahrein
20:30 Danska - Argentina
SKUPINA E (Francuska, Norveška, Austrija, SAD)
14. januara
18:00 Austrija - SAD
20:30 Norveška - Francuska
16. januara
18:00 Francuska - Austrija
20:30 SAD - Norveška
18. januara:
18:00 Francuska - SAD
20:30 Norveška - Austrija
SKUPINA F (Island, Portugal, Maroko, Alžir)
14. januara:
18:00 Alžir - Maroko
20:30 Island - Portugal
16. januara:
18:00 Maroko - Portugal
20:30 Island - Alžir
18. januara:
18:00 Portugal - Alžir
20:30 Island - Maroko
SKUPINA G (Švedska, Egipat, Čile, Češka)
13. januara:
18:00 Egipat - Čile
14. januara:
20:30 Švedska - Češka

16. januara:
18:00 Egipat - Češka
23:30 Švedska - Čile
18. januara:
18:00 Češka - Čile
20:30 Švedska - Egipat
SKUPINA H (Slovenija, Rusija, Južna Koreja, Bjelorusija)
14. januara
15:30 Rusija - Bjelorusija

 

 


Buka preporuka

Vijesti

Najnovije

Posmatrajte događaje izbliza.

Prijavite se na naš Newsletter.